Ubiquiti POE-24-7W-G
Κωδικός προϊόντος: POE-24-7W-G
POE-24, Gigabit PoE adapter 24V/0,3A (7W), w/power cable (EU).
ΑΜΕΣH
Περιγραφή
Description
Ubiquiti PoE Adapters provide a variety of features to help protect your PoE devices:
  • Surge protection
  • Clamping protection
  • Maximum surge discharge
  • Peak pulse current
  • AC cable with earth ground
Specifications
Dimensions 72 x 45 x 33 mm
(2.84 x 1.75 x 1.33″)
Weight 72.1g
(2.54 oz)
Output Voltage 24VDC @ 0.3A
LAN Activity Indicator No
Gigabit LAN Port Yes
Remote Reset Capability Yes
Reset Button Yes
Rated Voltage 100-240VAC @ 50/60Hz
Input Current 0.3A @ 120VAC, 0.2A @240VAC
Inrush Current
Efficiency 80+%
Output Ripple 1% Max.
Switching Frequency 65 kHz
Line Regulation ≤ 3%
Load Regulation ≤ 5%
2-Pair Powering Pins 4, 5 (+) and Pins 7, 8 (-)
4-Pair Powering
Operating Temperature 0 to 40°C (32 to 104°F)
Storage Temperature -30 to 70°C (-22 to 158°F)
Operating Humidity 35 to 95% Non-Condensing
AC Connector IEC-320 C6
Data IN / POE RJ45 Shielded Socket
Surge Protection Difference and Common Mode
Clamping Protection 11V Data, 60V Power
Max. Surge Discharge 1500A (8/20 μs) Power
Peak Pulse Current 36A (10/1000 μs) Data